آسانسور سازی | معتبرترین شرکت های فروش آسانسور

امروزه استفاده از آسانسور در بسیاری از مجتمع های اداری و مسکونی رایج شده است. با افزایش تعداد طبقات ساختمان ها و به منظور افزایش رفاه و راحتی ساکنین، استفاده از آسانسور به امری الزامی تبدیل شده است. همچنین بالابرها در هتل ها، بیمارستان ها و اداره جات کاربرد بسیاری دارند. به همین منظور شرکت های آسانسور سازی معتبر بسیاری در کشور مشغول به فعالیت می باشند و این تجهیزات را با کیفیت بالا و مطابق استاندارد، زیر نظر مهندسان باتجربه و حرفه ای تولید می کنند. عملکرد منظم و دقیق این تجهیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

آسانسور سازی | معتبرترین شرکت های فروش آسانسور

معتبرترین شرکت های آسانسور سازی در ایران

معتبرترین شرکت های آسانسور سازی در ایرانمعتبرترین شرکت های آسانسور سازی در ایران با سابقه ی نسبتا طولانی مشغول به تولید این تجهیزات می باشند. این شرکت ها با استفاده از بهترین و با دوام ترین قطعات آسانسور محصولاتی تولید می کنند که خرابی کم و عمر بالایی داشته باشند. مهندسان در این شرکت ها سعی می کنند تا از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا استفاده کنند و بهترین محصول را تولید نمایند. از آن جا که این تجهیز برای رفت و آمد افراد استفاده می شود، باید از نظر ایمنی قابل اطمینان و مطابق با استانداردهای روز باشد.

شرکت ها ی معتبر دارای کادر مهندسی و فنی مجرب هستند و گواهی معتبر برای ساخت این تجهیزات را به طور اختصاصی برای هر پروژه اخذ می کنند.

آشنایی با انواع آسانسور و کارکرد آنها

آشنایی با انواع آسانسور و کارکرد آنهاآسانسور ها با توجه به نوع استفاده ای که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر یک ویژگی های مخصوص خود را دارد. از عواملی که باعث تمایز در طراحی آنها می شود می توان موارد زیر را نام برد:

 • محل قرار گرفتن آسانسور
 • ارتفاع و نوع ساختمان
 • مکانیزم چاله
 • مکانیزم چاهک
 • استفاده های خاص

حال می توان از انواع آسانسور به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آسانسور های بالا برنده: این آسانسور ها معمولا در مناطقی که ساخت و ساز ساختمان انجام می شود کاربرد دارند. دستگاه تامین برق بر روی خود تجهیزات قرار دارد و موتور آن از نوع احتراقی و یا الکتریکی می باشد.
 2. آسانسور های شیشه ای: در این نوع تجهیزات از چاله استفاده نمی شود و اسانسور طبق قوانین فیزیک و  اختلاف فشار هوا در قیمت پایین و بالای کابین عمل می کند. امروزه از این نوع در ساختمان ها بیشتر استفاده می شود.
 3. آسانسور های هیدرولیک: این تجهیزات در ساختمان های با ارتفاع کم مورد استفاده قرار می گیرند و سرعت نسبتا بالایی دارند. یک پیستون در قیمت پایین آسانسور قرار دارد که آن را نگه می دارد و به بالا حرکت می دهد. موتورخانه این نوع تجهیز در پایین ترین سطح نزدیک به چاله اسانسور قرار دارد.
 4. آسانسور های کششی: این نوع آسانسورها جهت استفاده در ساختمان های متوسط و بلند کاربرد دارند و سرعت حرکت آنها از نوع هیدرولیکی بیشتر است. این تجهیزات دارای وزنه تعادل هستند و این باعث می شود اسانسور بسیار کارامد تر باشد. در بالای چاله اسانسور، یک چرخ متصل به موتور الکتریکی وجود دارد که طنابی به دور آن قرار دارد و آن را حرکت می دهد.

برخی از تجهیزات صرفا جهت حمل بار در نظر گرفته می شوند و اندازه ی کوچک تری هم دارا می باشند. همچنین در بعضی مناطق شیب دار بالابر های مخصوص این مناطق استفاده می شود.

ساختار انواع آسانسورهای خانگی

ساختار انواع آسانسورهای خانگیاین نوع تجهیزات جزو بالابرهای مسکونی محسوب می شوند. آنها دارای اندازه ی کوچکتر نسبت به آسانسورهای صنعتی و تجاری می باشند. معمولا در ساختمان های با ارتفاع کم و چند طبقه استفاده می شوند. بیشتر از آسانسور نوع هیدرولیکی برای این مکان ها استفاده می شود ولی از انواع دیگر مثل شیشه ای نیز می توان استفاده نمود. مکان قرار گیری آنها در داخل و یا خارج ساختمان می باشد. 

استفاده از این تجهیزات در ساختمان ها در جلوه و ارزش ساختمان تاثیر بسیار زیادی دارد و برای رفاه حال مستاجران و کاربران از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. 

آسانسورهای کوچک دارای مزایایی می باشند از جمله:

 1. نیاز به برق کمتر (برق تک فاز)
 2. عدم نیاز به چاله
 3. عدم نیاز به موتورخانه
 4. قابلیت اجرا در ساختمان های کوچک
 5. سرویس و خدمات آسان تر
 6. قابلیت اجرا در حداقل فضای ممکن

ویژگی های بهترین آسانسور های صنعتی

ویژگی های بهترین آسانسور های صنعتیاین تجهیزات در ساختمان های عظیم و صنعتی که رفت و آمد بیشتر و حمل و نقل وسایل سنگین در آنها صورت می گیرد، استفاده می شود. شرکت های سازنده از بهترین تجهیزات آسانسور در ساختن این بالابرها استفاده می کنند. قطعات استفاده شده در آن ها بهترین کیفیت و بالاترین دوام را دارا می باشند. در صورت خرابی به سرعت قابل تعمیر شدن و بازگشت به حالت اولیه هستند. برخی ویژگی های آنها عبارتند از:

 • ایمنی بسیار بالا
 • اندازه ی بزرگ تر
 • کابین با ظرفیت بالاتر
 • مصرف برق بیشتر
 • ویژگی های منحصر به فرد از نظر  فنی برای هر پروژه صنعتی
 • تحمل وزن بالا

این تجهیزات در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند از جمله:

 1. صنایع پالایشگاه و پتروشیمی
 2. سدسازی
 3. معدن
 4. صنایع دریایی
 5. صنایع فولاد
 6. و ..

البته این تجهیزات فقط در صنایع کاربرد ندارند بلکه در ساختمان های معروف و مهمی مثل برج ایفل پاریس، موزه لوور فرانسه و …نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از بالابر ها در صورت قطع شدن برق دارای سیستم تامین برق ضروری هستند.

روش کار انواع آسانسور های هیدرولیکی

روش کار انواع آسانسور های هیدرولیکیآسانسورهای هیدرولیک تجهیزاتی هستند که توسط پیستونی که درون یک سیلندر حرکت می کند حرکت می کنند. یک موتور الکتریکی برای حرکت پیستون ، روغن هیدرولیک را درون سیلندر پمپ می کند. پیستون به راحتی کابین آسانسور را بالا و پایین می برد. هنگام پایین آمدن دریچه های الکتریکی آزادسازی، روغن را برای نزولی ملایم کنترل می کنند.

از آسانسورهای هیدرولیک در ساختمانهای تا ارتفاع پنج یا شش طبقه به طور گسترده استفاده می شود. این آسانسورها که می توانند با سرعت حداکثر 61 متر در دقیقه کار کنند، از تجهیزات بالابر بزرگ مانند دنده دستی و دنده گیر استفاده نمی کنند.

تمام پمپ های هیدرولیک مدرن، مجهز به کنتاکتور حالت جامد و یا دارای یک استارت مکانیکی ستاره یا مثلث هستند. سنسورهای کنتاکتور حالت جامد برای موتور و منبع تغذیه ساختمان بهتر هستند، زیرا سیم پیچ ها دوام بیشتری دارند و افت ولتاژ در طول خط منبع تغذیه ساختمان وجود ندارد. استارتاپ های Y-Delta برای شروع موتور با سرعت کم از دو کنتاکتور استفاده می کنند و سپس با سرعت کامل شروع به کار می کنند. آسانسورهای قدیمی هیدرولیک به طور ناگهانی شروع به کار می کردند و نیروی برق را با انفجار کامل به داخل موتور ارسال می نمودند. این کارکرد فشار زیادی به موتور وارد می کند که به نوبه خود باعث می شود که سریعتر از موتورهای موجود در استارت Y-Delta یا حالت جامد بسوزند.

به طور کلی سه نوع آسانسور هیدرولیک وجود دارد:

 • هیدرولیک چاله دار: کابین آسانسور روی پیستونی سوار می شود که درون یک سیلندر حرکت می کند. استوانه در داخل زمین تا عمق مساوی با ارتفاع آسانسور بالا می رود. از آنجا که مایع هیدرولیک از طریق دریچه به داخل سیلندر پمپ می شود، ماشین بالا می رود. با بازگشت مایعات به مخزن ، ماشین پایین می آید. این سیستم اغلب هیدرولیک Inground نیز نامیده می شود.
 • هیدرولیک بدن چاله: این نوع آسانسور دارای یک پیستون می باشد که در دو طرف کابین موجود می باشد.
 • هیدرولیک طنابی: این نوع تجهیزات دارای پیستون به همراه طناب هستند. با دوران طناب به دور پیستون، کابین حرکت می کند.

بهترین آسانسور برای مصارف خانگی

بهترین آسانسور برای مصارف خانگیبهترین آسانسور برای مصارف خانگی نوع هیدرولیکی می باشد. زیرا مزایای زیر را دارا می باشند:

 1. ایمنی بسیار بالا
 2. استهلاک و خرابی کم
 3. عمر و دوام طولانی
 4. بدون صدا و لرزش 
 5. طراحی شیک و زیبا
 6. امکان استفاده از حداقل فضای موجود
 7. امکان استفاده از برق تکفاز
 8. سرعت به اندازه
 9. ظرفیت کابین مناسب
 10. صرفه جویی در مصرف برق
 11. عدم نیاز به دیوارکشی
 12. نصب و راه اندازی ارزان

همچنین نکته دیگر که هم در جلوه آسانسور و هم در کارکرد آن تاثیر دارد، درب این تجهیز می باشد. انواع درب آسانسور عبارتند از:

 1. لولایی
 2. تلسکوپی (از یک طرف باز می شوند.)
 3. سانترال (از وسط باز می شوند.)
 4. درب آکاردئونی 
 5. درب آسانسور بیابانی

استفاده از هر یک از این اجزا در قیمت انواع آسانسور تاثیر گذار می باشد. فروش درب آسانسور در فروشگاه های این قطعات با کیفیت و رنگ های متفاوت صورت می گیرد.

انواع بالابر با برندهای متفاوتی عرضه می شود که هرکدام کیفیت و کارکرد متفاوتی دارا می باشند. نصب و راه اندازی این تجهیز در ساختمان اهمیت ویژه ای دارد به همین دلیل توسط متخصصین فنی و حرفه ای انجام می شود.

لیست قیمت انواع آسانسور در بازار

لیست قیمت انواع آسانسور در بازار قیمت انواع این تجهیزات با توجه به شرایط بازار و تغییرات نرخ ارز متغیر می باشد. قطعات به کار رفته در این تجهیز بسته به کیفیتی که دارند، از قیمت متفاوتی برخوردار می باشند. به طور مثال انواع موتور آسانسور استفاده شده در این محصول از نظر عملکرد و کیفیت با هم تفاوت دارند. 

اگر از کابین آسانسور ترک در ساخت آن استفاده شود، با قیمت بالاتری عرضه می شود. قیمت این تجهیزات به مواردی مانند قیمت لوازم آسانسور از جمله:

 • قیمت درب آسانسور
 • قیمت درایو آسانسور
 • قیمت برد آسانسور
 • و …

بستگی دارد.

لیست قیمت آسانسور را می توانید در سایت های آنلاین جویا شوید. شرکت های سازنده این تجهیزات را با ویژگی های آن ها به همراه لیست قیمت لوازم اسانسور در سایت معرفی می نمایند و به مشتریان عرضه می کنند.

معمولا قیمت اسانسور خانگی از سایر محصولات مناسب تر می باشد.

راهنمای فنی انتخاب و خرید آسانسور

راهنمای فنی انتخاب و خرید آسانسورمتخصصین در شرکت های تولیدی به شما جهت خرید آسانسور کمک می کنند. آنها تمامی ویژگی ها و جزئیات را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید بهترین و کارامد ترین تجهیز را انتخاب و خریداری نمایید.

انتخاب نوع آسانسور به مواردی مانند جمعیت ساختمان و ارتفاع آن، مسکونی و یا تجاری بودن ساختمان، کیفیت اجناس، نحوه راه اندازی و کنترل مناسب آن بستگی دارد.

به طور مثال برخی مجتمع ها از دو آسانسور استفاده می کنند زیرا فضای موجود و جمعیت ساختمان این گونه ایجاب ی کند.

بررسی کردن تمامی این موارد باعث می شود یک انتخاب خوب داشته باشید و از ایجاد خرابی آسانسور و  هزینه های گزاف تعمیرات آن جلوگیری شود.

شرکت های فعال در زمینه فروش و نصب آسانسور

شرکت های فعال در زمینه فروش و نصب آسانسوربا توجه به افزایش جمعیت و تعداد ساختمان ها و آپارتمانی شدن مساکن، نیاز به این تجهیزات بیشتر احساس می شود. به همین دلیل شرکت های بسیاری در زمینه تولید این تجهیز فعال می باشند. این شرکت ها مدرن ترین تجهیزات را با کیفیت و دوام بالا تولید می کنند و به فروش می رسانند. متخصصان فنی در این شرکت ها وظیفه نصب این تجهیز را برعهده دارند. 

این شرکت ها دارای سایت اینترنتی مخصوص به خود می باشند. سابقه و زمینه های کاری خود را در این سایت ها تعریف نموده اند و محصولات خود را در آنجا به خریداران عرضه می کنند.

استانداردهای لازم برای ساخت آسانسور

استانداردهای لازم برای ساخت آسانسورساخت آسانسور و راه اندازی آن اصول و استاندارد هایی دارد که باید رعایت شوند. این استاندارد های ملی مربوط به همه ی قطعات و تمامی مراحل ساخت این تجهیزات می باشد و رعایت آنها جهت بالا بردن ایمنی ضروری می باشد. 

تمامی شرکت های سازنده تعهد دارند که تمامی استانداردها را در تولید و نصب تجهیز رعایت کنند.

این استانداردها به طور مفصل در سایت های اینترنتی در دسترس هستند و برای هر کدام از اجزا به صورت کامل توضیح داده شده اند.

سرویس و نگهداری آسانسور در کشور

سرویس و نگهداری آسانسور در کشوراکثر شرکت ها دارای تیم مخصوصی می باشند تا بتوانند خدمات پس از فروش را انجام دهند. در صورت خرابی آسانسور نیاز به سرویس و تعمیرات دارد. تیم تعمیرات موظف هستند تا با صرف وقت و دقت لازم تجهیزات را به خوبی تعمیر نمایند. 

همچنین سرویس و نگهداری این تجهیز به صورت مستقل از شرکت های سازنده توسط تعمیرکاران نیز انجام می شود.

به دلیل اینکه کارکرد صحیح آسانسور در جان و سلامت مردم اهمیت بسیاری دارد، بنابراین در صورت خرابی باید به خوبی تعمیر شود تا همان عملکرد اولیه را به دست آورد.

در صورتی که قطعه ای از کار بیفتد و یا خراب شود حتما باید تعویض گردد.

بزرگترین تولید کننده آسانسور در ایران

بزرگترین تولید کننده آسانسور در ایرانبزرگترین تولید کننده این تجهیزات در ایران با سابقه طولانی مشغول به تولید و فروش لوازم آسانسور می باشند. این تولیدکنندگان با استفاده از بهترین و بادوام ترین قطعات آسانسور را تولید می کنند تا بازدهی آن را بالا ببرند و میزان رضایت استفاده کنندگان را افزایش دهند. 

شرکت آسانسور تهران این محصول را مطابق استانداردهای ملی و حتی بین المللی تولید و عرضه می کند.

این تولیدکنندگان توسط نمایندگی آسانسور تجهیزات را در اختیار مشتریان می گذارند و از طریق آن ها نظرات و پیشنهادات خریداران را دریافت می نمایند.

تولیدکنندگان معتبر با شرکت های معروف در دنیا رقابت می کنند و بهترین محصولات را تولید می کنند و حتی به کشورهای دیگر نیز صادر می کنند. 

این شرکت ها تجهیزات مربوط به مکان های زیر را تولید می کنند:

 • بیمارستان ها
 • پارکینگ ها
 • مناطق صنعتی
 • مناطق کشاورزی
 • مسکونی

هرکدام از این مکان ها نیاز به تجهیزات مخصوصی دارند. به طور مثال آسانسور استفاده شده در بیمارستان باید فضای لازم جهت حمل و نقل بیمار، تخت و برانکارد را داشته باشد. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما