خرید انواع شستی آسانسور بدون واسطه

شستی آسانسور، آسانسور در طول زمان تغییرات خاصی داشته است. از زمانی که جابه جایی افراد در آن توسط یک اپراتور انجام می شد تا الان که از تجهیزات هوشمند و پیشرفته برای کنترل  جابه جایی افراد استفاده می شود.یکی از بخش های مهم این تجهیزات جابه جایی شستی آسانسور  می باشد که نمونه ها و مدل های متفاوتی از آنها تهیه شده است.خرید انواع شستی آسانسور بدون واسطه می تواند از شرکت های تولید کننده این تجهیزات انجام پذیرد و شما یک خرید مطمئن و امن را داشته باشید. شستی آسانسور آنقدر اهمیت دارد که استفاده از نمونه های با کیفیت و با زیبایی ظاهری  در نظر عموم مردم نشان دهنده کیفیت بالای  خود آسانسور نیز می باشد. باید توجه داشته باشید خرید انواع شستی آسانسور بدون واسطه از مراکز و نمایندگی های معتبر صورت پذیرد تا هزینه های اضافه بر شما تحمیل نکند.در اینجا شاید این نکته مورد توجه قرار بگیرد که چرا بدون واسطه اقدام به خرید شستی آسانسور داشته باشیم.وجود واسطه ها علاوه بر بالا رفتن قیمت نهایی شستی و قطعات دیگر آسانسور ممکن است باعث شود که محصولی با کیفیت به دست ما نرسد و از طرف دیگر وقتی نمایندگی های فروش معتبر وجود دارد که خدمات پس از فروش و ضمانت مناسب دارند چرا باید یک محصول را به روش های غیرمعمول خریداری کنیم آنهم تجهیزاتی که مستقیما با جان انسانها مرتبط می باشند.

معرفی کلی شستی آسانسور

یکی از مهمترین قطعات آسانسور شستی های طبقات و کابین داخلی آسانسور می باشد.اهمیت این شستی ها برای اینست که  فرمان دیجیتالی یا الکترونیکی از طرف  فردی  که داخل کابین آسانسور قرار دارد، یا افرادی که بیرون از آسانسور منتظر رسیدن کابین به طبقه یا محلی که در آن قرار گرفته اند به تابلو  فرمان اصلی آسانسور ارسال می شود.این اطلاعات ارسال شده در حافظه تابلو ذخیره می شود و با توجه به برنامه ریزی که در سیستم تابلو فرمان آسانسور ایجاد شده است فرمان های ارسال شده از طرف افراد یا کاربران بررسی می شود.  شستی آسانسور به عنوان اولین بخشی از آسانسور که با کاربر ارتباط دارد باید زیبایی ظاهری قابل قبولی نیز داشته باشد.. به همین دلیل تولیدات کنندگان تجهیزات آسانسور همراه با تغییراتی که در شکل و ظاهر طراحی آسانسور ها بوجود آمده است ، تغییرات خلاقانه ای در جزئیات این تجهیزات نیز ایجاد کرده اند.

شستی آسانسور از چند بخش تشکیل شده است

 بخش شستی آسانسور وظیفه ارسال فرمان به آسانسور و جهت حرکت کابین را با توجه به انتخاب کاربر بر عهده دارد. در هر طبقه  یا ایستگاه یک شستی بیرونی قرار دارد که جهت حرکت آسانسور را نشان می دهد.درون کابین هم یک شستی آسانسور  وجود دارد که فرمان هایی که کاربر داخل کابین ارسال می کند را به تابلو اصلی آسانسور ارسال می نماید که در دو شکل تمام قد و نیم قد ساخته و استفاده می شود.اما  بخش های  مختلف شستی آسانسور شامل دو بخش مهم می باشد:

الف) شستی احضار داخل کابین

این بخش  وظیفه حرکت کابین را با توجه به موقعیت طبقه مورد نظر در اختیار دارد و از دارای دو  نوع توکار و روکار داخل کابین و طبقات می باشد

ب) شستی طبقات

 این شستی دارای یک کلید برای احضار و یک صفحه نمایشگر می باشد که جهت حرکت کابین و موقعیت کابین را نشان می دهد.

همچنین شستی کابین خود به تنهایی دارای جزئیاتی می باشد:

 1. شستی به تعداد طبقات
 2. بخش lcd  شماره ها
 3. کلید تهویه کابین
 4. بخش مربوط به بستن در آسانسور
 5. بخش مربوط به بخش بازکردن آسانسور
 6. لامپ روشنایی اضطراری که برای مواقعی است که برق قطع می شود، کابین را روشن می کند تا افراد داخل آسانسور دچار ترس نشوند
 7. بخش آژیر خطر که جهت حرکت، موقعیت کابین  یا بار اضافه را نشان می دهد.

انواع شستی آسانسور از نظر عملکرد

یک تقسیم بندی مهمتر نیز وجود دارد که بر اساس آن شستی آسانسور را بر اساس نوع کارکرد و عملکرد تقسیم بندی می کنند

 1. شستی آسانسور با دکمه لمسی که از جنس شیشه یا استیل می تواند ساخته شود. نوع استیل شستی لمسی خیلی مقاومتر از نوع شیشه ای  آن در مقابل ضربه می باشد.

2. شستی با دکمه های فشاری که  جنس آنها ترکیبی از استیل و پلاستیک می باشد. این نمونه از شستی ها بیشترین استفاده را در آسانسورها دارند

3. شستی  دارای کارت یا شماره رمز یا اثر انگشت. این نمونه از شستی ها به صورت محدود ساخته می شوند و استفاده خاص دارند و در ساختمان ها یا مراکزی که باید به افراد محدودی اجازه استفاده  از آسانسور داده شود به کار می روند

ارزیابی کارایی شستی  آسانسور

شستی آسانسور یکی از مهمترین بخش های یک آسانسور می باشد که وظیفه  ارتباط بین کاربران و تابلو فرمان آسانسور را به عهده دارد.اگر این بخش از آسانسور به درستی کار نکند عملا استفاده از این وسیله حمل ونقل با مشکلات زیادی همراه خواهد بود. ارزیابی کارایی شستی آسانسور بر اساس نوع کاربردی که در ساختمان از آن انتظار می رود انجام می شود.نوع ساختمان از لحاظ کاربری و امنیتی، تعداد طبقات، دسترسی افراد، همه این موارد در کارایی آسانسور اهمیت بسیار دارد. استفاده از امکانات سیستم اعلام خطر و اطلاع رسانی این وسیله جابه جایی را به محیطی امن تبدیل می کند. پس توجه به جزئیات مهم در تهیه، خرید و نصب آسانسور ضامن امنیت و آرامش افرادی است که از آن استفاده می کنند.

نمایندگی فروش انواع شستی آسانسور

با توجه به گستردگی کشور ما و همچنین رشد روزافزون ساختمان ها  مسکونی و تجاری و صنعتی، نیاز به استفاده از آسانسور برای  جابه جایی بسیار مورد توجه می باشد. استفاده از بخش های مهمی از جمله شستی ها در آسانسور با توجه  به کاربری ساختمان و هزینه ای که برای این تجهیزات در نظر گرفته می شود متفاوت می باشد. تولیدکنندگان آسانسور در کشور با توجه به اینکه تمام بخش های این وسایل را خود تهیه می کنند، برای ارتباط بهتر با مخاطبان با نمایندگی های فروش تجهیزات و مخصوصا نمایندگی فروش انواع شستی آسانسور ارتباط خود را با مخاطبان حفظ می کنند. این نمایندگی ها وظیفه مشاوره و راهنمایی خریداران را برای انتخاب نمونه مناسب بر عهده دارند. همچنین نمایندگی فروش انواع شستی آسانسور امکانات خدمات پس از فروش خود برای مشکلات پیش بینی نشده یا سرویس های سالیانه را در اختیار مخاطبان و کاربران خود قرار می دهد.بهترین راه تهیه این تجهیزات خاص ارتباط با نمایندگی های آنان در هر بخش و منطقه ای که قرار دارید می باشد. همچنین شما می توانید نمونه هایی متفاوتی از این نوع تجهیزات را مشاهده کرده و پس از مشاوره اقدام به تهیه آن برای ساختمان و مجموعه خود کنید. در واقع نمایندگی فروش انواع شستی ، بهترین محل برای خرید انواع شستی بدون واسطه می باشند.     

قیمت روز شستی آسانسور

قیمت شستی آسانسور بر اساس موارد متفاوتی می تواند تغییر کند:

 • نوع شستی آسانسور

بر اساس مدل  شستی که در آسانسور استفاده می شود قیمت آن تغییرات زیادی دارد. 

 • جنس  و کیفیت مورد استفاده در شستی آسانسور
 • برند یا سازنده شستی
 •  هزینه اپراتور  و نصب کننده
 • تغییر قیمت مواد اولیه
خرید انواع شستی در رنگ های متفاوت
خرید انواع شستی در رنگ های متفاوت

راهنمای خرید شستی آسانسور

همانطور که گفته شده از سه جنس متفاوت می باشد:

الف)بدنه استیل

ب) بدنه فلکسی

ج) بدنه تاچ

د) مدل ترکیبی که  بخشی از بدنه از جنس استیل و بخشی از جنس فلکسی می باشد. همچنین جنس بدنه باید با توجه به مناطقی که قرار است آسانسور در آن استفاده شود انتخاب شود برای مثال شستی آسانسوری که از جنس آهن می باشد مناسب مناطق با رطوبت بالا نمی باشد به علت اینکه به مرور زمان بر اثر رطوبت دچار خوردگی و زنگ زدگی می شود.  یا بدنه های شیشه ای اصلا مناسب مناطق پرتردد و ساختمان های با رفت آمد بالا نمی باشد، استفاده از پلاستیک های آبکاری شده نیز توصیه نمی شود چون پس از گذشت زمان و در اثر تماس رنگ آبکاری از بین رفته و چهره نامطلوبی را برجای خواهد گذاشت. در نظر بسیاری از مردم کیفیت آسانسور و شستی های مورد استفاده آن حقایق جالبی در مورد ساختمان بیان خواهد کرد.توجه به همین نکات جزئی ولی مهم از تحمیل شدن هزینه پس از مدت زمان کوتاهی به خریدار جلوگیری می کند. همچنین امنیت جانی افرادی که از آسانسور استفاده می کنند با انتخاب صحیح تامین خواهد شد.   

در هنگام خرید  شستی آسانسور توجه به نکات زیر دارای اهمیت می باشد:

الف) نوع شستی توکار نیاز دارید یا روکار

دلیل این دسته بندی اینست که شما با توجه طراحی بخش های مختلف طبقاتی که آسانسور در آن توقف دارد و همچنین طراحی لابی ساختمان می توان شستی را انتخاب کرد

ب) رنگ نور شستی  و نمایشگر کلید

ج) تعداد افرادی که در ساختمان تردد دارند

د) کاربری ساختمان ( تجاری یا مسکونی بودن)

ه)  ساخت بر اساس  استانداردها

و) خدمات پس از فروش از نمایندگی نصب تجهیزات آسانسور

ر) طرح یا رنگ متناسب با فضای ساختمان یا آسانسور شما معمولا تمامی آسانسور ها شستی نقره ای دارند ، اما در آسانسور های  ساختمان های لوکس از رنگ های طلایی نیز در شستی آسانسور استفاده می شود.گاهی اوقات ممکن است شستی آسانسور در اثر ضربه یا استفاده طولانی دچار ایراد و مشکل شود. در این مواقع بهتر است برای اطمینان از خرید مناسب با نمایندگی فروش تجهیزات آسانسور تماس بگیرید و قطعه مورد نظر از آنجا تهیه کنید.  

تماس با ما