سنسور چشمی آسانسور چه تاثیری بر امنیت آسانسور دارد؟

با توجه به افزایش روزافزون استفاده از آسانسور در بسیاری از ساختمان‌ها ایمنی در این نوع لوازم از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. متخصصان این حوزه با تاکید بر این نکته که مسافران این نوع بالابرها شامل افراد متعددی که با شرایط سنی مختلف هستند کیفیت محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.  سنسور چشمی آسانسور جهت حفاظت از مسافران درون آسانسور در هنگام باز و بسته شدن درب اتوماتیک کابین آسانسور طراحی گردیده‌است.

همانطور که می‌دانیم امروزه بسیاری از لوازم جهت راحتی و آسایش افراد ساخته شده‌است. با وجود ساخت آسمانخراش‌ها و برج‌های ساخته شده در همه نقاط دنیا استفاده از انواع تکنولوژی امری عادی به نظر می‌رسد. در بسیاری از کشورهای دنیا استفاده از آسانسور امری عادی و شامل استفاده روزمره به‌حساب می‌آید. امروزه افراد بسیاری هستند که از طرفداران این لوازم به‌شمار می‌روند. یکی از این لوازم آسانسور است. آسانسور به‌نوعی شامل مجموعه‌ای از تجهیزات حمل و نقل است که در بسیاری از ساختمانهای مسکونی، تجاری، ادارات، بیمارستان‌ها و … است. آسانسور نوعی بالابر است که به صورت عمودی بین طبقات به‌صورت رفت و برگشتی طبقات را می‌پیماید.

سنسورهای درب (گاهی اوقات به عنوان پرتو فوتوالکتریک یا مادون قرمز ، لبه های درب ایمنی برقی ، ردیاب درب ، لبه های مجاورت الکتریکی یا دوربان برقی شناخته می شود) وسیله ای در آسانسور است که مسافر یا شیء را در درگاه ردیابی می کند که مانع از بسته شدن درب ها می شود. اگر شخص یا شیء در ورودی را مسدود کند و سنسورها شخص یا شی را تشخیص دهند ، در باز می ماند و تا زمانی که شخص از آنجا دور نشود یا آن شی از درب خارج نشود ، بسته نمی شود.  در بعضی از سنسورهای درب، در داخل سنسورها لامپ های روشنایی LED وجود دارد که نشان دهنده حرکت درب است، معمولاً برای باز کردن درب ها سبز و چشمک زن قرمز برای بسته شدن درب. برخی از سنسورهای درب استفاده شده در اوتیس ، شیندلر و کون هنگام وارد شدن و خروج شخصی از آسانسور ، صدای بوق بطور پیوسته به صدا در  می آید و راه را باز می کنند (با تنظیم سیستم سنسور). سنسورهای درب همچنین می توانند یک شی یا مانع مسدود کننده درب را تشخیص دهند.

برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده‌است که هنگام ورود به آسانسور درب آن بسته شده‌باشد. استرس ناشی از این اتفاق ممکن است سالیان سال در ذهن انسان باقی بماند و چه بسا بسیاری از افراد ترس ناشی از آسانسور را همیشه با خود داشته باشند. مراکز فروش این نوع محصولات وظیفه دارند بهترین اجناس با قابلیت‌های آن را به مصرف‌کننده معرفی نموده تا ایشان از برندهای موجود در بازار بهترین کیفیت را انتخاب نماید.

سنسور چشمی آسانسور
سنسور چشمی آسانسور

این سنسور در یک نقطه به ارتفاع 50 تا 70 سانتی‌متر از پایین کابین آسانسور، آستانه ورودی کابین را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. اگر این نقطه توسط هر شیء خارجی احاطه گردد و یا مسافری که در بین محوطه ورودی آسانسور وجود دارد مانعی در سر راه سنسور وجود داشته باشد این سنسور چشمی عمل نکرده و درب اتوماتیک کابین بسته نخواهد شد.

انواع سنسور چشمی آسانسور

سنسور چشمی دارای کیفیتی بسیار بالا در صنعت آسانسور است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دستیابی بشر به انواع این محصول انواع مختلف این محصول با نام‌های تجاری متنوعی در بازار وجود دارد. بسیاری از محصولات مرغوب سالیان سال است که مصرف‌کنندگان از خرید آن راضی هستند. بسیاری از این محصولات به صورت دو کاناله و تک کاناله چند سالی است که روانه بازار گردیده است.

همه آسانسورهای دارای سنسور درب ممکن است به منبع تغذیه ای مستقل نیاز داشته باشد تا سنسورها بتوانند  کار کنند. سنسورهای درب معمولاً با یک جفت کار می کنند ، واحد فرستنده (یا واحد TX) که پرتوهای مادون قرمز را به واحد گیرنده (یا واحد RX) برای دریافت تیرهای مادون قرمز و ایجاد حسگرها می دهد.

مشخصه‌های سنسور چشمی آسانسور

سنسور چشمی آسانسور از نظر ابعاد و اندازه کوچک است و نصب ساده و آسان آن باعث گردیده این نوع سنسور طرفداران خود را داشته باشد. سنسور چشمی آسانسور قابلیت تنظیم قدرت فتوسل مناسب با فاصله چشمی از یکدیگر را داشته و سیستم تجهیز تایمر برای وصل مجدد رله خروجی در زمان‌های مختلف را دارد.

این محصول دارای برد میکروکنترلر می‌باشد و جهت عرض درب کابین تا 2 متر را پشتیبانی می‌کند. در این نوع  سنسورها قابلیت تنظیم نور مناسب جهت محیط در صورت تاریکی یا نور کم اتاقک کابین وجود دارد. بسیاری از کابین‌ها با انواع روکش و جنس در بازار موجود می‌باشد. این محصول قابلیت نصب راحت با انواع روکش‌ها و تزئینات جانبی کابین را دارد. تجهیز به سیستم کاهنده نویز در زمان استقرار کامل مسافران در کابین توسط سیستم نرم‌افزار و سخت‌افزار از دیگر امکانات این نوع محصول می‌باشد. امکان تنظیم ولتاژ تغذیه به دو صورت AC و DC نیز وجود دارد.

سنسور چشمی آسانسور
سنسور چشمی آسانسور

استانداردهای لازم سنسور چشمی آسانسور

با توجه به اهمیت موضوع سازمان بازرسی استاندارد آسانسورها با تاکید بر ایمنی آسانسور بازدیدهای 6 ماهه برای انواع آسانسور را از طرف سازمان در نظر گرفته‌اند. شرکت‌های دارای مجوز نصب و راه‌اندازی آسانسور موظف هستند بازدیدهای هر ماهه خویش را طبق مصوبات قرارداد انجام دهند. در این بازدیدها مشکلات آسانسور بررسی گشته عیوب آن نیز برطرف می‌گردد.

کاربردهای مختلف سنسور چشمی آسانسور

امروزه بسیاری از لوازم جهت راحتی و آسایش افراد ساخته شده‌است. سنسور چشمی آسانسور جهت حفاظت از مسافران درون آسانسور در هنگام باز و بسته شدن درب اتوماتیک کابین آسانسور طراحی گردیده‌است. با توجه به افزایش روزافزون استفاده از آسانسور در بسیاری از ساختمان‌ها ایمنی در این نوع لوازم از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. نصب این نوع سنسور باعث افزایش ایمنی در آسانسور می‌گردد. ورود و خروج افراد سالمند که با تحرک کم و عمدتاً با استفاده از واکر و … در آسانسور ساختمان‌های مسکونی وجود دارد باعث گشته نصب این محصول ایمنی آسانسور را دوچندان کرده و افراد بدون ترس از بسته شدن درب آسانسور از این وسیله حمل و نقل مدرن استفاده نمایند. در بررسی برخی از شکایات بازرسان ایمنی آسانسور این نکته به چشم می‌خورد که مشکلات مربوط به بسته شدن درب آسانسور هنگام ورود و خروج کودکان با نصب سنسور چشمی بسیار کاهش یافته است.

ارزیابی کارایی سنسور چشمی آسانسور

کارایی و کیفیت و عملکرد این محصول تاثیر بسزایی در استفاده صاحبان مشاغل از سنسور چشمی آسانسور داشته است.فروش عمده سنسور چشمی آسانسور به مراکز نصب و تجهیز و ارتقاء آسانسور این امکان را می‌دهد که با صرفه‌جویی در وقت و هزینه به بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات دسترسی داشته باشند. ما این افتخار را داریم که با مشاوره به شما عزیزان در خصوص استفاده از لوازم ایمنی آسانسور امنیت و آرامش را برایتان به ارمغان آوریم. وجود کیفیت بالا در محصولات، ارائه کارت گارانتی، تضمین اصالت و کیفیت قطعات باعث گردیده خریداران گرامی ما را جهت راهنمایی خرید این نوع قطعات انتخاب نمایند. در حال حاضر آسانسورهای موجود در بازار شامل آسانسورهای کششی، هیدرولیک، وینچی و آسانسورهای مغناطیسی می‌باشد. هر کدام از آسانسورها فرقی نمی‌کند که از کدامیک از برندهای موجود در بازار است اما نصب سنسور چشمی در آنها باعث بهبود کیفیت و ایمنی در این اجناس می‌گردد.

فروش عمده سنسور چشمی آسانسور

فروش عمده سنسور چشمی و ارسال آن به سراسر کشور این امکان را به خریدار گرامی می‌دهد که با خیال راحت بیشترین سود را از این نوع خرید داشته باشد. از دیدگاه ما مشاوره به خریداران گرامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دقت در معرفی محصول و کاربردهای آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. بسیاری از افراد به دلیل بکارگیری قطعات نامرغوب و ارزان قیمت اقدام به تجهیز آسانسور می‌کنند. این قطعات باعث وجود خطر برای مسافران این آسانسورها و عدم کارکرد نرمال دستگاه گشته و فرسودگی زودهنگام و خطرات از کارافتادگی آسانسور را به دنبال دارد. پیشنهاد ما به شما مصرف‌کنندگان گرامی استفاده از اجناس باکیفیت و مرغوب با برندهای معروف دنیا مطابق با استانداردهای بین‌المللی آسانسور می‌باشد. فروش عمده این محصول جهت آسانسور مجتمع‌های مسکونی، ساختمان پزشکان و … می‌باشد.

قیمت سنسور چشمی آسانسور

جهت استعلام قیمت هر قطعه از آسانسور، می توانید به صورت حضوری به  نمایندگی های مجاز عرضه کننده آن محصول در شهر خودتان مراجعه کنید. اما در عصر تکنولوژی ما به شما پیشنهاد می کنیم با جستجو کردن کالای مورد نظرتان در اینترنت به آسانی و غیر حضوری از کارشناسان این حوزه از قیمت های روز قطعه مورد نظر مطلع شوید.  

از طرفی لازم به ذکر است، همانطور که پیشتر نیز بیان شد، صرف نظر از نوع کالا،  قیمت هر یک از قطعات آسانسور رابطه مستقیمی با کیفیت و مرغوبیت کالا دارد. سنسور چشمی نیز از این قاعده مستثنی نیست. ما در پیک آسانسور انواع مختلف سنسور چشمی را از معتبرترین برندها با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه به همراه گارانتی بصورت عمده در اختیار شما قرار می دهیم. جهت استعلام قیمت در هر زمان و از هر کجای کشور می توانید با شماره  09120269767  تماس بگیرید.

تماس با ما