مجموعه پیک اسانسور شما را به خرید بهترین لوازم آسانسور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

معرفی کامل کابین آسانسور

آنچه در این مقاله میخوانید .....

توضیحات فنی کابین آسانسوراجزا اصلی کابین آسانسورانواع کابین آسانسوراندازه و ابعاد کابین آسانسورطراحی و ظاهر کابین آسانسور
معرفی کامل کابین آسانسور

کابین آسانسور یا آسانسور پلتفرمی است که به دو صورت محصور یا باز است و برای جابجایی افراد یا حمل و نقل به طبقه فوقانی داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. آسانسورها یک بخش استاندارد برای هر ساختمان تجاری بلند مرتبه یا مسکونی هستند. در سال های اخیر بسیاری از ساختمانهای دو طبقه و سه طبقه با آسانسور ساخته شوند.

درکابین آسانسور با سیستم تهویه یکپارچه، یک فن به کابین آسانسور متصل شده و یک دیوار جانبی عمودی با تعداد کثیری سوراخ های تهویه هوا توزیع شده است. حداقل یک عنصر کانال هوا به دیواره جانبی وصل شده است، به طوری که عنصر کانال هوا به همراه قسمت مجاور دیواره جانبی یک کانال هوایی در کابین آسانسور تشکیل می دهد. یک عنصر آداپتور در بین فن و یک ورودی ورودی کانال هوا برای هدایت هوا از فن به داخل کانال هوا قرار دارد به گونه ای که هوا از طریق عنصر آداپتور به داخل کانال هوایی و از طریق سوراخ های تهویه داخل آسانسور از طرف فن عبور می کند.

سوار شدن در یک کابین آسانسور کوچک و طی شدن شاید دهها متر در هوا اگر از امنیت آن اطمینانی وجود نداشته باشد، یک تجربه ناامید کننده خواهد بود. آسانسورهای برقی به دو مکانیسم اصلی ایمنی مجهز شده اند: سیستمی که با کنترل کابل ها، بر سرعت آسانسور نظارت کرده و ترمز های اضطراری در صورت خراب شدن کابل ها، گیربکس های آسانسور را درگیر می نماید.

 کابین آسانسور ها دارای درب های با قفل الکترومکانیکی هستند تا در صورت عدم بسته بودن درب آسانسور و جلوگیری از گرفتاری مسافر توسط درب بسته شدن، از کار آسانسور جلوگیری شود. بیشتر آسانسورها مجهز به تلفن و گاهی اوقات درب اضطراری در سقف هستند، به طوری که در صورت گیر شدن آسانسور بین طبقات ، مسافران می توانند برای کمک یا فرار تماس بگیرند.

توضیحات فنی کابین آسانسور

یکی از مهمترین اجزا فنی کابین آسانسور تهویه آن است. سوراخهای تهویه برای سیستم تهویه داخلی آسانسور ایجاد شده است. در ضمن سیستم تهویه فن  در سقف کابین وجود دارد. دیوارهای کابین آسانسور سیستم پلاگین خارجی امکان نصب آسان را در حین ایجاد سازه  فراهم می کند. فریم فولادی و ایمن استاندارد، ورق های استفاده شده در آن نیز از ایمنی بالایی برخوردارند. تجهیزات بالابر که دو یا چند سطح فرود را شامل می شود ، از جمله می تواند برای حمل یک ماشین ، سرنشین و یا کالاها است.

اجزا اصلی کابین آسانسور

به طور کلی اجزا اصلی کابین آسانسور به غیر از کابل که وظیفه اصلی آن پشتیبانی از کابین است و معمولاً تعداد آن به حجم بار و سرعت بستگی دارد. در این بخش می توان از دستگاه کشش نام برد که در انواع تجهیزات آسانسور استفاده می شود. یک دستگاه کشش استاندارد شامل موتور، قرقره ها، ترمز است. یک کنترلر آسانسور سیستمی است برای کنترل آسانسورها به صورت دستی یا اتوماتیک. کنترلر معمولاً ولتاژ بین ۱۲ ولت تا ۲۴ ولت را در سیستم کنترل تنظیم نموده و تنها خود موتور به منبع تغذیه ۳ فاز نیاز دارد. منبع تغذیه ولتاژ کم نیز برای وسایل کنترل آسانسور است. از دیگر اجزا کابین می توان به ریل ها، بافر، کنترل کننده های سرعت ترمز ایمنی و درها می باشد.

انواع کابین آسانسور

به طور استاندارد کابین آسانسور شامل انواع زیر است:

 1. کابین آسانسور با طرح فولاد نرم

کابین روکش شده با پودر فولاد نرم  نسخه اصلی کابین است، اما هر تلاشی برای بهتر شدن آن انجام می شود. قسمت عقب کابین دارای یک پانل از جنس استنلس استیل یا آینه ای در حدود ۴۰۰ میلی متر است، که به عنوان یک آینه تمام طول عمل می کند و مشکل شیشه های آینه شکسته را برطرف می کند.

 • کابین استیل ضد زنگ

کابین از جنس استنلس استیل حس خوبی به کابین می بخشد ، این کابین ها برای سال ها نیازی به بازسازی و طراحی ندارند. پنل وسط کابین از ورق های آینه ای از جنس استنلس استیل ساخته شده است. این امر در مقایسه با استفاده از آینه های شیشه ای گزینه بهتری است زیرا نیاز به هیچ گونه خرابی یا نیاز به تعویض وجود نخواهد داشت.

 • کابین تمام استیل
   کابین تمام استیل بسیار باکیفیت است. طرح های ظاهری کابین شامل طیف گسترده ای از الگوهای حرفه ای و زیباست. ورق های به کار رفته در این نوع کابین با پوشش تیتانیوم ضدزنگ بدست می آیند.
 • کابین نوع پانارومیک / کپسولی
  کابین پانارومیک / کپسولی از شیشه در قسمت جلوی کابین استفاده می کند تا از این طریق به مسافران این امکان را می دهند تا هنگام حضور در آسانسور ، نمای خارج از آن را مشاهده نمایند.  این نوع معمولاً در هتل ها ، مجتمع های تجاری و اماکن عمومی استفاده می شود.

انواع کابین آسانسور
انواع کابین آسانسور

اندازه و ابعاد کابین آسانسور

آسانسور استاندارد با توجه به میزان حمل بار به انواع زیر طبقه بندی می شود:
نوع (I): از ۳۲۰ کیلوگرم تا ۸۰۰ کیلوگرم

نوع (II): بیش از ۸۰۰ کیلوگرم تا ۱۶۰۰ کیلوگرم

ابعاد آسانسور تجاری برای پروژه های مسکونی قابل استفاده نیست. معمولاً در کابین بیش از ۱۵ فوت افزایش نمی یابد ، این به طور قابل توجهی کوچکتر از متوسط ​​۲۲ فوت مربع است که در آسانسورهای تجاری رایج است.
به طور متوسط ​​، آسانسورهای مسکونی ۳۶ اینچ عرض و ۴۸ اینچ عمق دارند. اما اگر فضای کافی داشته باشید ، می توانید این میزان سازه را تغییر دهید. با این حال ، طبق مقررات ، حداکثر ارتفاع آسانسور که مجاز است ۸۴ اینچ در خانه ها است. علاوه بر این، ابعاد داخلی کابین می تواند ۳۸ در ۴۸ اینچ ، ۳۶ در ۶۰ اینچ یا ۴۰ در ۵۴ اینچ را جای بگیرد.

طراحی و ظاهر کابین آسانسور

به عنوان یک ویژگی کلی ، اکثرا کابین آسانسور با استیل ضد زنگ طراحی شده است. روکش های فلزی آن از جنس استنلس استیل عمودی است. طبق درخواست مشتری ، روکش داخلی ممکن است به صورت سفارشی نیز ساخته شود. بین روکش های داخلی ، استیل ضدزنگ آینه به عنوان لوازم جانبی قرار داده شده بود. در وسط دیواره عقب از آینه دوبلوت ۶ میلی متری در کابین آسانسور استفاده شده است. در کابین آسانسور ۲۰ میلی متر گرانیت طبیعی خاص برای کف سازی استفاده می شود. مطابق درخواست مشتری ، روکش استاندارد سنگ گرانیت یا کف پی وی سی نیز کاربرد دارد.

در کابین آسانسور سیستم های الکتریکی داخلی و روشنایی آماده استفاده در سقف آسانسور می باشد. سقف کابین آسانسور به عنوان یک سیستم لولایی طراحی شده است که به راحتی از داخل باز می شود. به این ترتیب ، روشنایی در سقف کابین آسانسور بدون خارج شدن از آن، به راحتی قابل تغییر است. سقف آسانسور از آینه استیل ضدزنگ با برش لیزری تشکیل می شود.

موراد مهمی که در زمان سفارش دادن کابین آسانسور باید مد نظر داشته باشید

· دکوراسیون داخلی کابین

پوشش داخلی کابین آسانسور که در شرکت پیک آسانسور تولید می شود از فولاد ضد زنگ است. روکش های فلزی از جنس استیل استنلس است. البته طبق درخواست مشتریان ، روکش طراحی داخلی ممکن است سفارشی  نیز تولید شود.

 • لوازم داخلی کابین آسانسور

بین روکش های داخلی ، استیل ضدزنگ آینه به عنوان لوازم جانبی قرار داده می شود.

 • آینه کابین آسانسور

در وسط دیواره عقب از آینه دوبلوت ۶ میلی متری در کابین آسانسور می توان استفاده کرد.

 • کف کابین آسانسور

در اکثر کابین های آسانسور گرانیت طبیعی خاص برای کف سازی استفاده می شود. مطابق درخواست مشتری ، روکش استاندارد سنگ گرانیت یا کف پی وی سی نیز کاربرد دارد.

 • سقف کابین آسانسور

در کابین آسانسور نصب لامپ های الکتریکی داخلی و روشنایی آماده در سقف آسانسور استفاده می باشد. سقف کابین آسانسور به عنوان یک سیستم لولایی طراحی شده است که به راحتی از داخل آن باز می شود. به این ترتیب ، روشنایی در سقف کابین آسانسور بدون خروج از کابین به راحتی قابل تغییر است. سقف آسانسور از آینه استیل ضدزنگ با برش لیزری تشکیل شده است

 • دستگیره کابین آسانسور

دستگیره داخلی کابین آسانسور از یک قطعه ضد زنگ تشکیل شده است.

 • تهویه آسانسور کابین

سوراخهای تهویه برای سیستم تهویه داخلی آسانسور کابین آسانسور تشکیل شده است. در ضمن سیستم تهویه فن مربع ۲۲۰ V 12×12 در سقف کابین وجود دارد. نصب سیستم تهویه هوادار مربع ویژه ۲۲۰ V 15/60 قدرتمندتر اختیاری است.

لازم به ذکر است، با توجه به مکان استفاده از آسانسور  در ساختمانهای مسکونی ، ویلا ، هتل و ساختمانهای تجاری می توان نوع و تجهیزات داخلی اسانسور را انتخاب کرد .

سفارش کابین آسانسور در انواع مختلف

ما در این مقاله سعی کردیم انواع کابین های آسانسور و تجهیزات درونی آن را به طور کامل به شما معرفی کنیم.

جهت سفارش کابین آسانسور می بایست با یکی از شماره های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

کارشناسان فروش ما در پیک آسانسور  اطلاعات مورد نیاز مانند نوع کابین مورد نظر، اندازه ریل، وزنه تعادل و … را از شما پرسیده و قیمت تخمینی را به شما اعلام می کنند.

قیمت کابین آسانسور

تمام خریداران یک سوال مشترک می پرسند. آن هم اینکه قیمت کابین اسانسور چقدر است و بر حسب چه عواملی تغییر می کند. در پاسخ به این سوال باید گفت قیمت کابین ها به اندازه و ابعاد و ظرفیت تعداد نفرات، و نوع طرح و همچنین جنس مواد بکار رفته در ساخت کابین بستگی دارد.

شما می توانید برای اطلاع از انواع قیمت کابین آسانسور با شماره ۰۹۱۲۰۲۶۹۷۶۷  تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مرتضی عوض زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120269767

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: denaasansoreshiraz20@gmail.com

مجموعه پیک اسانسور شما را به خرید بهترین لوازم آسانسور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید