همه چیز در مورد موتور گیر بکس آسانسور

موتور گیربکس آسانسور، به گونه ای طراحی شده است که بتواند انرژی مکانیکی تولید شده از طرف منبع توان بسیار قوی را به آسانسور منتقل کند، موتور گیربکس آسانسور، با طراحی خاصی که دارد، میتواند میزان در حداقل زمان انرژی حرکتی مورد نیاز برای آسانسور را از منبع دریافت کند و آن را به آسانسور منتقل کند.

اگر بخواهیم به صورت جامع و کلی آسانسور و موتور های آن را بررسی کنیم، باید بگوییم که آسانسور یک مجتمع می تواند به کمک موتور گیر بکس و یا موتور گیر لس حرکت کند، این دو نوع موتور انرژی کافی برای حرکت کردن آسانسور را در اختیارش خواهند گذاشت، وظیفه هر دو نوع موتور انتقال انرژی مکانیکی و یا به عبارتی حرکتی آسانسور است ولی اگر از نظر نحوه کارایی مزایا و معایب ، این دو نوع موتور را بخواهیم بررسی کنیم، باید بگوییم که تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند، برای کسب اطلاعات کافی در ارتباط با این دو نوع موتور مطالب را دنبال کنید.

موتور گیر بکس

هر آنچه که در ارتباط با دو موتور آسانسور گیر بکس و گیر لس نیاز است که بدانید;

برای اینکه بتوان یک آسانسور ساخت، به موتور نیاز خواهید داشت، بدون داشت یک موتور مناسب برای آسانسور، کارکرد آن امکان پذیر نخواهد بود، موتور گیر بکس آسانسور و موتور گیر لس آسانسور، دو نوع موتور با کارایی متناسب برای آسانسور هستند.

به دلیل پیشرفت صنعت، نوعی تحول وسیع در مکانیک شکل گرفته است، برای بهبود روند کار آسانسور امروزه از نوع جدید موتور استفاده می شود، موتور گیر لس با کارایی بسیار  بالایی که دارد، در مدت زمان طولانی تری استفاده می شود و در بازه زمانی کمتری نیاز به تعمیرات نیاز پیدا خواهد کرد.

آسانسوری که موتور گیر لس در آن استفاده شده است، سرعت نسبتا بالایی دارد، موتور گیر لس داری لرزش کمتری به آسانسور می دهد، آسانسور هایی که از موتور گیر لس استفاده می کنند، کمتر خراب می شوند و کارایی نسبتا بالاتری دارند.

بین موتور گیر لس و موتور گیر بکس تفاوت هایی زیادی وجود دارد، حتی در هنگام خرید هم شما تفاوت بین این دو نوع موتور را مشاهده خواهید نمود، برای داشتن یک انتخاب درست، قبل از خرید موتور برای آسانسور، اطلاعات لازم را در ارتباط با ویژگی های موتور گیر بکس و گیر لس بدست آورید.

اولین تفاوتی که بین این دو نوع موتور وجود دارد، قیمت خرید آنها می باشد، قیمت خرید موتور گیر بکس در بازار نسبت به موتور گیر لس، کمتر است، و تفاوت قابل ملاحظه ای دارند، شما بعد از نصب موتور و کارکرد آسانسور، هزینه هایی را صرف تعمیر آسانسور و یا میزان مصرف انرژی آسانسور پرداخت خواهید کرد، از نظر میزان خرابی و تعمیرات باید گفت که موتور گیر لس با وجود اینکه قیمت خرید بیشتری دارد، اما به تعمیرات کمتری احتیاج پیدا خواهد کرد و شما هزینه کمتری را صرف تعمیرات خواهید نمود.

موتور گیر بکس آسانسور
موتور گیر بکس آسانسور

موتور گیر بکس آسانسور

از مهم ترین بخش های یک آسانسور، می توان به موتور گیر بکس آن اشاره کرد، هر نوع موتور گیر بکس آسانسور باید متناسب با ظرفیت آسانسور تهیه شود، بعضی از آسانسور ها برای تعداد زیادی از مسافرین تهیه شده است به همین خاطر برای حفظ امنیت بیشتر و کارایی بالاتر آسانسور، باید نوع ویژه ای از موتور گیر بکس آسانسور با قدرت متناسب خریداری کرد و جهت نصب آن اقدام نمود.

موتور گیر بکس مشخصات بسیار زیادی دارد، که شما به هنگام خرید این موتور باید به ویژگی های آن توجه کنید، از جمله مهم ترین نکات، میزان قدرت و یا ظرفیت موتور آسانسور است، علاوه بر این شما باید به وزن موتور گیر بکس آسانسور، گارانتی آن، میزان سرعت موتور، راندمان و سایر مشخصات دیگر نیز توجه نمایید.

موتور بدون گیر بکس (گیر لس) آسانسور

استفاده از موتور گیر لس از جهات مختلفی بررسی می شود، این نوع موتور خسارات کمتری به محیط زیست خواهد زد، به دلیل مصرف انرژی کمتری که نسبت به موتور گیر بکس دارد، مورد توجه قرار گرفته است.

سرعت آسانسور های مختلف متغیر است و نمی توان گفت که تمامی آسانسور ها سرعت یکسان و ثابتی دارند، و سازنده آسانسور متناسب با تعداد طبقات یک مجتمع و یا متناسب با نوع ساختمان که ساخته شده و ظرفیت آسانسور، یک سرعت معین را تنظیم خواهد کرد، از موتور گیر لس می توان برای آسانسور های ویژه با سرعت بیشتر، استفاده نمود، موتور بدون گیر بکس و یا به عبارتی موتور گیر لس این امکان را برای آسانسور فراهم می کند تا یک مسافت مشخصی را با سرعت بیشتری طی کند و همچنین در طی این مسافت، مسافر شتاب زیادی را حس نخواهد کرد و چندان متوجه سرعت نسبتا زیاد آسانسور نخواهد شد.

مزایایی موتور گیر بکس نسبت به گیر لس

موتور گیر بکس نسبت به مدل موتور گیر لس وزن کمتری دارد، موتور گیر بکس از نظر اقتصادی نیز مزایای بسیار زیادی دارد، و قیمت مناسب آن امتیاز خرید آن را افزایش داده است، از دیگر ویژگی های و مزایای موتور گیر بکس نسبت به گیر لس می توان به فضای کمی که اشغال می کند اشاره کرد.

موتور گیر بکس توانایی تنظیم سرعت ابتدایی و انتهایی دارد، به همین خاطر افراد هنگام استفاده از آسانسور، شتاب کمتری را احساس خواهند کرد و از این طریق، آسانسور با سرعت کنترل شده تری کار خواهد کرد.

محدودیت های موتور گیر بکس نسبت به گیر لس

موتور گیربکس در کنار تمامی مزیت هایی که دارد، نسبت به موتور گیرلس دارای محدودیت هایی نیز می باشد، همواره سوالات زیادی در ارتباط با موتور گیر بکس پرسیده می شود و افرادی زیادی خواستار کسب اطلاعات در رابط با محدودیت های موتور گیر بکس آسانسور هستند.

ظرفیت موتور گیر بکس، نسبت به موتور گیر لس کمتر است، موتور گیر لس می تواند برای آسانسور هایی با ظرفیت بیشتر، گزینه انتخابی مناسب تری باشد، هدف از ساخت موتور گیر لس، کاهش میزان مصرف انرژی بوده است، در یک مجتمع تعداد زیادی از افراد در طول روز از آسانسور استفاده خواهند کرد، به همین خاطر، آسانسور باید ایمن باشد و نکته دیگر کاهش هزینه های استفاده از آسانسور در طول روز می باشد، با ساخت و مصرف موتور گیر لس، هزینه های مصرف انرژی به میزان چشم گیری کاهش پیدا خواهد کرد.

موتور گیر بکس آسانسور
موتور گیر بکس آسانسور

چرخ دنده ها نقش اساسی در صنعت آسانسور دارند. همچنین چرخ دنده ها نقش مهمی در توسعه آسانسور اولیه ایفا می کردند که در یک شافت عمودی از نظر مکانیکی باعث بالا و پایین کابین آسانسور و جابجای آن می شود.همانطور که می دانید، امروزه عملکرد آسانسور ها یکسان است اما تکنولوژی و دقت قطعات و اجزای آن به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

چرخ دنده ها جزء لاینفك آسانسورها هستند. آسانسورها از سیستم کاهنده سرعت دنده به همراه موتور استفاده می کنند تا افراد را از یک طبقه به طبقه دیگر منتقل کنند. چرخ دنده هایی با سرعت متوسط و کم سرعت، قبل از انتقال نیرو به برش طناب، به طور مؤثر حرکت موتورها را بررسی می کنند. چرخ دنده ی مهم دیگری که در صنعت آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد چرخ دنده های مارپیچ است که یک موفقیت بزرگ در فن آوری های آسانسور محسوب می شود.

خرید موتور گیر بکس

موتور گیر بکس می تواند با تامین انرژی مکانیکی لازم، به حرکت آسانسور کمک کند. انواع مختلفی از موتور آسانسور در بازار موجود است، برای خرید باید به ویژگی و مشخصات ساختاری و فنی موتور دقت نمایید، یک موتور گیر بکس مناسب برای آسانسور، با سرعت کافی حرکت خواهد کرد و مسافر در طول حرکت آسانسور فشار کمتری را احساس خواهد کرد.

موتورهای آسانسور عرضه شده توسط شرکت پیک آسانسور با توجه به کیفیت عالی، استحکام کششی بالا و عملکرد عالی، در بین محصولات دیگر بسیار مورد تقاضا قرار گرفته و استقبال می شوند. ما در شرکت پیک آسانسور، جعبه دنده آسانسور ساخته شده از بهترین مواد اولیه را ارائه می دهیم. از  Gear Box برای کنترل سرعت بالابرها استفاده می شود. 

مناسب ترین قیمت موتورهای گیر بکس و گیر لس

قیمت انواع موتور گیر بکس و گیر لس  به کیفیت قطعات بکار برده شده در آنها بستگی دارد. ما در شرکت پیک آسانسور در زمینه تولید و تهیه طیف گسترده ای از موتور های گیر بکس و گیر لس مشغول به فعالیت هستیم. این محصولات با استفاده از مواد اولیه درجه بالا تهیه و از فروشندگان و نمایندگی های معتبر در بازار تهیه می شوند، و همانطور که می دانید; این محصولات بطور گسترده در کاربردهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. مجموعه کالاهایی که در شرکت پیک آسانسور معامله می شود شامل لوازم آسانسور برقی ، بالابرهای برقی و لوازم و قطعات آسانسور است.

ما در شرکت پیک آسانسور مشتریان خود را مهمترین دارایی خویش می دانیم و اطمینان حاصل می کنیم که آنها آنچه را که شایسته ایشان است را دریافت کنند و این امر به معنی ارائه و عرضه بهترین محصولات و خدمات در زمینه آسانسور و قطعات آن است.

شما خریداران گرامی نیز جهت اطلاع از قیمت انواع موتور آسانسور می توانید با شماره  موبایل 09120269767  تماس گرفته و از آخرین قیمت روز انواع موتور های گیر بکس و گیر لس اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما