موتور آسانسور 200 2000 لیتری

صنعت ساخت آسانسور هر روز در حال پیشرفت است و تولید موتور آسانسور از نوع گیربکس دار به سمت موتورهای بدون گیربکس یا گیرلس رفته است.

موتور آسانسور 200 2000 لیتری که از موتورهای صنعتی به حساب می آید و کاربرد آن برای حمل مایعات می باشد از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت حمل مایعات تا سقف حداکثر  2000 لیتر را دارا می باشد.

موتور آسانسور

موتور آسانسور 200

همان طور که در بالا گفته شد موتور آسانسور 200 کششی شامل دو نوع موتور گیربکسی و گیرلسی است. در اینجا به معرفی این دو مدل خواهیم پرداخت.

موتورهای گیربکسی قدرت کمی دارند اما سرعت چرخش نسبتا زیادی دارند. در موتورهای گیربکسی نیرو از سمت موتور به قرقره انتقال می یابند و پس از ورود برق به موتور، روتوری که در سیم پیچ قرار دارد شروع به چرخش می کند. این چرخش باعث می شود که  میله گیربکس و پس از آن دنده های گیربکس شروع به چرخش کنند. در انتها پس از چرخش دنده ها محور اصلی گیربکس تکان می خورد و سیم بکسل آسانسور را به سمت بالا می کشد و باعث جابجایی بین طبقات می شود.

موتورهای آسانسور گیرلس یا بدون گیربکس از نظر حجم و اندازه کوچکتر از موتورهای گیربکسی هستند و نصب آنها هم آسانتر می باشد . دور موتور در این موتورهای آسانسور 200 دور در دقیقه است و همین خاصیت باعث شده صدای کمتری ایجاد کنند. مصرف برق در این نوع از موتورها بیشتر از موتورهای گیربکسی است اما بازدهی بیشتری دارند.

از مزایای این نوع موتور این است که نیاز به روغن کاری ندارند، شروع حرکت و توقف آسانسور در آنها به نرمی انجام می شود و حرکت روان تری دارند و فردی که سوار بر آسانسور است راحتی بیشتری را احساس می کند. از دیگر مزایای این نوع موتور این است که نیاز به موتورخانه ندارند و طول عمر بیشتری هم دارند.

موتور آسانسور 200

موتور آسانسور 2000

آسانسورهای کششی با موتور آسانسور 2000 و از نوع بدون دنده از سرعت بسیار بالایی برخوردار هستند. اندازه سرعت در آنها حداکثر تا 2000 پا در دقیقه است یعنی می توانند ارتفاع 2000 فوتی را نهایتا در یک دقیقه طی کنند. این خاصیت در آنها باعث شده بهترین انتخاب برای آسمان خراشها و برجهای بلند باشند.

آسانسورها جزئی از تجهیزات حمل و نقل و جابجایی بین طبقات هستند که این جابجایی می تواند برای مردم، اجناس، کالا یا هر چیز دیگری باشد. آسانسورها توسط موتورهای الکتریکی قدرتمندی که دارند باعث حرکت عمودی کابین بین طبقات می شوند. تمامی فرمانهای لازم  که توسط انسان و از طریق پنل آسانسور برای توقف، حرکت یا کنترل آسانسور ارسال می شود توسط تابلو فرمان آسانسور آنالیز شده و اجرا می شود. طراح اولیه آسانسور امروزی فردی به نام آتوود دانشمند و ریاضی دان انگلیسی می باشد که در سال 1784 میلادی ارائه شد. طرح اولیه آتوود به این صورت بود که در آن دو وزنه به کمک طناب و قرقره ها به سمت بالا و پایین حرکت می کردند.

در گذشته جابجایی بین طبقات در ساختمانهای بلند بسیار سخت بود اما با اختراع آسانسور سیستم جابجایی در ساختمان‌ها به کلی تغییر کرد و با گسترده شدن استفاده از آنها، تغییرات اساسی در تکنولوژی جابجایی با آسانسورها به وجود آمد.

این صنعت روز به روز در حال پیشرفت است و هر روزه سیستم ها و اختراعات جدیدی در این زمینه روانه بازار می شوند. در حال حاضر آسانسور های مدرنی ساخته شده اند که با بیشترین سرعت و بالاترین ایمنی به بالاترین طبقات در برجها و آسمان خراش ها می روند.

موتور، از مهمترین قطعات در ساختار یک آسانسور است که کار آن تامین نیروی لازم برای جابجایی است. موتور های آسانسور انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها قیمت و کارایی خاصی دارند. انواع موتور آسانسور شامل دو مدل گیربکسی و گیرلسی می باشد.

موتور آسانسور

موتور آسانسور وبر

آسانسورهای بدون گیربکس  آسانسورهایی هستند که موتور آن ها فاقد گیربکس است و موتور آسانسور وبر از بهترین نوع موتورهای بدون گیربکس می باشد.

در ابتدا بهتر است در مورد واژه گیرلس توضیح دهیم که این واژه در کل به چه معنی است.  واژه (گیر) در زبان انگلیسی به معنای دنده یا چرخ دنده است و  (لس)به معنای بدون است و از ترکیب این دو کلمه واژه گیرلس به معنی وسیله ای  که دنده یا چرخ دنده ندارد ایجاد می شود.

در کل آسانسورها به سه نوع مختلف تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر هستند؛ آسانسور های کششی، آسانسور های هیدرولیکی و آسانسور های بدون موتورخانه یا روم لس.

قدیمی ترین نوع آسانسور، آسانسورهای کششی هستند به طور کلی سیستم این نوع آسانسور شامل وزنه‌ای می باشد که به دو سر سیم بکسل متصل است و روی قرقره‌ای بزرگ به نام فلکه حرکت می‌کند. زمانی که آسانسور به سمت بالا میرود وزنه به سمت پایین حرکت می کند و عکس این عمل نیر انجام می شود.

اساس کار آسانسورهای هیدرولیکی بر مبنای جک‌های هیدرولیکی می باشد. جک‌های هیدرولیکی از طریق نیروی فشار روغن وارده بر آنها کار می‌کنند. جکهای هیدرولیکی در زیر کابین آسانسور قرار دارند و با استفاده از نیروی هیدرولیک باعث بالا رفتن آسانسور می شوند.

آسانسور های بدون موتور خانه از موتوری بسیار کوچک اما قدرتمند استفاده می کند و دیگر نیازی به  شاسی فولادی و سنگینی که در موتورخانه آسانسور های قدیمی بر روی سقف چاه قرار می گرفت ندارند. این موتور کوچک و سبک به داخل چاه آسانسور منتقل شده و با یک شاسی کوچک در بالای چاه روی ریلهای آسانسور مستقر می شود و کمترین فضا را اشغال می کند و آن فضا و اتاقی که به عنوان موتورخانه در آسانسور های قدیمی نیاز بود دیگر کاربردی ندارد.

قیمت موتور آسانسور وبر

یکی از بهترین برندهای موتور آسانسور بدون گیربکس موتور آسانسور وبر میباشد. قیمت موتور آسانسور وبر به دلیل نام برند، اعتبار و کیفیت بالا نسبت به دیگر برندهای موجود در بازار ایران بالاتر می باشد.

این برند از معروفترین و محبوبترین نوع موتور های آسانسور موجود در بازار بین المللی می باشد. اگر قصد خرید موتور آسانسور را دارید ولی مرکز فروش معتبری را نمی شناسید، می توانید از این مرکز فروش، خرید خود را انجام دهید.

قیمت موتور آسانسور وبر

شما می توانید این محصول را با مراجعه به این سایت و بدون واسطه تهیه کنید و با تماس با مشاوران سایت راهنمایی های لازم را در خصوص تهیه نوع محصول با توجه به محل استفاده خود دریافت نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما