موتور گیربکس آسانسور بهران لیفت

امروزه در اکثرا ساختمان های کم جمعیت و پرجمعیت از بالابر های مختلفی استفاده می شود که این نوع بالابرها دارای اجزایی است. موتور گیربکس آسانسور از مهم ترین عامل برای بالا آمدن و پایین آمدن کابین های آسانسور است. بهران لیفت با پیشرفت های موجود در فناوری های صنعت آسانسور موتور گیربکس به تدریج جایگزین موتور گیربکس آسانسور کرده است.

موتور آسانسور بهران

موتور های آسانسور را در طبقه بندی آن به دوسرعته و تک سرعته تقسیم بندی می کنیم. موتور آسانسور بهران با عرضه این دو نوع موتور آسانسور مطلوبیت کالای خود را میان رقبا به میان گذاشته است. در موتور گیر بکس دو سرعته از دو سیم پیچ جدا در یک موتور استفاده شده است که با شروع حرکت موتور سیم پیچ ها در سرعت بالا از کار افتاده و برای محدود کردن سرعت آن به صورت سری به مقاومت وصل شده است. همچنین با نزدیک شدن به کابین مدنظر از سرعت می کاهد و سیم پیچ مجددا به کار می افتد و در نقطه مورد نظر ایست می کند و جریان برق را قطع می کند و ترمز کابین آن را متوقف می کند.

به طور کلی موتورهای گیربکس ها یکی از مرسوم ترین موتورهای آسانسور در دنیا است که در ایران هم دارای خواهان زیادی است. می توان موتورهای آسانسور را به عنوان مهم ترین بخش هر آسانسوری دانست که وظیفه کنترل سرعت و کم و کاست آن را در اختیار دارد.

موتور گیربکس آسانسور بهران

موتور های گیربکس را می توان به 4 قسمت مختلف بررسی و طبقه بندی کرد که موتور گیربکس آسانسور بهران اجزا داخلی مختلفی را برای این نوع محصول قابل ارائه قرار داده است. موتور الکتریکی، گیربکس، فلکه گیربکس، ترمز الکتریکی از اجزا داخلی موتورهای گیربکسی است. هرکدام از اجزای موتورهای گیربکس آسانسور باید به طور کامل و دقیق به کار خودشان ادامه دهند. هرگونه خطا و نقص در این 4 قسمت می تواند خطرات و خسارات زیان باری را به بار آورد و عملکرد و فعالیت آسانسور را به طور کل دچار مختل کند.

موتور گیربکس آسانسور بهران

عمدتا گیربکس ها عاملی هستند برای منبع تولید کننده توان و مصرف کننده آن که تعادل را میان آن ایجاد می کند و انعطاف پذیری را در این میان بالا می برد. موتور الکتریکی آسانسور ها بار وزنی نفرات و بار درون کابین را متعادل می سازد و به وسیله سیم بکسل کنترل و جابه جایی کابین را برعهده می گیرد. فلکه گیربکس آسانسور ها معمولا در موتورخانه ها وجود دارد که باعث ایجاد تعادل در هنگام انتقال موتور آسانسور و حرکت به موقع سیم بکسل ها می شود.

موتور آسانسور بهران لیفت

نکته قابل توجهی که باید هنگام خرید موتور آسانسور بهران لیفت مدنظر داشت وجود یا عدم وجود موتورخانه برای آسانسور و ظرفیتی که برای آسانسور خود انتخاب کردید است. به این علت باید وجود موتورخانه مدنظر خریداران باشد که یکی از مهم ترین عامل ها برای انتخاب نوع موتور آسانسورها فضای فیزیکی مناسب است.

وجود موتورخانه برای آسانسور عملی اختیاری است که فضای مجزایی را برای نصب موتور ایجاد می کنیم اما اگر آسانسور موتورخانه نداشته باشد ما باید از موتورهای گیربکس استفاده کنیم و در قسمت شفت آسانسور نصب می شود. همانطور که پیش تر راجع به فلکه های گیربکس صحبت کردیم باید بدانیم که اساس تعلیق آسانسور ها با فلکه گیربکس تامین می شود.

ترمز الکتریکی هم جزو اجزا موتورهای گیربکسی آسانسور است که روی موتور آسانسورها پیاده می شود و از قطعاتی همچون سیم پیچ ها، هسته های فلزی متحرک و بازو لنت تشکیل شده است. هنگام حرکت آسانسور ترمز آزاد می شود و در کنار موتور آسانسور کابین هم شروع به حرکت می کند. ترمز های الکتریکی آسانسور برای باز و بسته شدن مورد استفاده قرار می گیرد.

موتور آسانسور بهران لیفت

موتور آسانسور بهران 3/7

اشاره به این مورد که آسانسور ها با نیروی محرکی به نام موتور آن ها در حرکت هستند خالی از لطف نیست. موتور آسانسور بهران 3/7 دارای 8 ظرفیت و با سرعت 1 متر بر ثانیه توسط مجموعه بهران تولید شده است. این موتور دارای گام 17 و شیار 735 درجه و با زاویه زیر برش 103 برای انواع کابین های مسکونی مورد استفاده می باشد.

این موتورها دارای فن خنک کننده هم هستند که عایق و محافظی برای موتور ایجاد می کنند تا در برابر فشار وارده بر موتور کاسته شود و در صورت استفاده مکرر از آسانسور حرکت را تسهیل و بهبود بخشد. موتور آسانسور 3/7 از این جهت باید مورد نقد بررسی و قرار گیرد که این مورد در طول عمر، سرعت و ایمنی آسانسورها بسیار قابل توجه است.

موتور آسانسور گیربکس تهران

پیش تر درباره موتور آسانسور گیربکس مختصرا توضیحاتی را دادیم اما این نوع موتور گیربکس نه تنها در تهران بلکه در انواع شهرها نیز مورد استفاده قرار گرفته است که یکی از مهم ترین مزیت های آن لرزش و تکان حداقلی کابین است که این موضوع به علت نداشتن گیربکس توجه خریداران را به خود جلب کرده است.

موتور آسانسور گیربکس تهران

دومین مزیت این نوع موتورهای آسانسور نیازمند نبودن ان به فضای فیزیکی یا همان موتورخانه است. موتورهای آسانسور گیربکس برخلاف گیربکس دار ها دیگر نیازی به روغن کاری مکرر ندارند. خاصیت مهم تر موتورهای گیربکسی در تقابل با گیربکس دارها این است که دیگر با استفاده پیاپی از آن موتور داغ نمی کند و نیازی به خنک کننده برای حفظ تعادل دمایی گیربکس هارا ندارد و حساسیتی را برای موتور آسانسور ایجاد نخواهد کرد.

روغن موتور آسانسور بهران

اجزا اصلی آسانسور موتور و گیربکس آن است. موتورهای آسانسور با نیروی کششی موجود کار می کنند و به دو دسته موتورهای گیربکس دار یا موتور های گیربکس دار(بدون گیربکس) تقسیم بندی می شود. این دونوع آسانسور با استفاده از نوع درایو راه انداز AC به صورت تک سرعته و دو سرعته تولید می شود. اگر بخواهیم راجع به چگونگی حرکت در آسانسور ها صحبت کنیم باید این نکته را مدنظر بداریم که موتورهای گیربکس دار به وسیله حرکت موتور به چرخ دنده های گیربکس و از آن قسمت به بکسل موجب حرکات کابین آسانسور می شود.

روغن موتور آسانسور بهران

موتور های گیربکس دار برای بهبود عملکرد خود به طور مرتب به روغن کاری نیازمندند از این رو روغن موتور آسانسور بهران با عرضه بهترین و باکیفیت ترین روغن برای کارکرد بهتر آسانسور مورد استفاده شما بهای بالایی را میان گذاشته است. این شرکت توانسته است با ارائه باکیفیت ترین روغن های موتور آسانسور کار ریل و گیربکس آسانسور شما را که به دوپینگ مجدد نیاز دارد، تسهیل کند. لذا برای خرید روغن موتور آسانسور به مولفه های کیفی کمی آن ها  اهمیت بدهیم تا این وسیله کاربردی را با طول عمر بیشتری در اختیار داشته باشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما